FAQ

Jak otrzymuje wynagrodzenie opiekunka w Niemczech?

Jak otrzymuje wynagrodzenie opiekunka w Niemczech?

  Jeżeli masz oficjalnego pracodawcę w Niemczech, to kwestia, w jaki sposób opiekunka otrzymuje wynagrodzenie, będzie dla ciebie jak najbardziej przejrzysta i przyjemna. My zadbaliśmy już o wygodnym sposobie otrzymywania pensji przez opiekunek. Pracownicy Mediuswork zawsze mogą być pewni poziomu swojego wynagrodzenia. A także otrzymują wynagrodzenie za pracę opiekunki dokładnie na czas. Wynagrodzenie zostaje wypłacane 15-ego dnia każdego miesiąca. 

  Opiekunki otrzymują wypłaty, oczywiście w euro, na swoje konto. Zadbaliśmy o wygodny system oficjalnych wypłat dla pielęgniarek w Niemczech. W tym celu korzystamy z międzynarodowego serwisu płatności Transferwise. Opiekunki-pracowniczki Mediuswork otrzymują wynagrodzenie na swoje konto elektroniczne Transferwise każdego 15 dnia miesiąca.

   

  Dlaczego wynagrodzenie opiekunki zostaje przelewane na elektroniczne konto Transferwise?

  Zgodnie z prawodawstwem UE, pracownicy zarejestrowani w urzędach muszą otrzymywać wypłaty na konta, aby przepływ środków był rejestrowany przez dział księgowości. Oznacza to, że my i nasi pracownicy, jesteśmy zobowiązani do korzystania z usług banków lub usług serwisów płatniczych. A płatności gotówkowe wykluczają sam fakt oficjalnego zatrudnienia.

  Ponieważ w większości nasi pracownicy nie są obywatelami UE, zdecydowanie mieliśmy kwestię jak zorganizować wypłaty wynagrodzeń przy minimalnych prowizjach za przelewy międzynarodowe, i konwersację euro na inne waluty. Sposób, w jaki opiekunka otrzymuje teraz wynagrodzenie, jest bardziej ekonomiczny i wygodniejszy niż inne opcje. Po przetestowaniu wielu metod, wybraliśmy najlepszą do użytku międzynarodowego. Jednocześnie usługa jest bezpłatna i pobiera minimalne prowizje za konwersję, które zostały opisane bardziej szczegółowo w sekcji „Korzyści i zalety” tego artykułu.

  Co jest potrzebne aby móc otrzymywać wynagrodzenie opiekunki w Niemczech?

  Otwieramy elektroniczne konto Transferwise dla płatności w euro wszystkim naszym pracowniczkom zatrudnionym jako pielęgniarki. Wystarczy ci tylko podać niezbędne dokumenty. Resztę bierzemy na siebie. A właśnie to tworzymy dla ciebie konto Transferwise, i przekazujemy ci pakiet dokumentów z gotowym otwartym kontem, wszystkimi szczegółami i hasłem. Następnie, gdy wypłaca się wynagrodzenie opiekunki, a to jest co miesiąca 15-ego dnia, cała kwota trafia na Twoje konto.

  Jak mogę zarządzać środkami otrzymanymi na moim koncie Transferwise?

  • Przelej na dowolne konto w dowolnym banku UE, lub spoza UE. Kiedy otrzymasz wynagrodzenie opiekunki, możesz przelać pieniądze ze swojego elektronicznego konta Transferwise na dowolne konto w dowolnym banku. Nie ma znaczenia waluta i kraj banku.
  • Przesyłanie pieniędzy krewnym w Polsce. Możesz również dokonywać przelewów na konta nie na twoje nazwisko. Być może, otrzymując wynagrodzenie jako opiekunka w Niemczech, chcesz zadowolić swoich bliskich. Możesz przesłać pieniądze na konto w złotych lub na konto w euro. W każdej opcji system naliczania prowizji jest nieco inny, ale nie przekracza minimum. Więcej szczegółów na temat prowizji opisane jest w rozdziale „Korzyści i zalety”.
  • Chronienie środków na koncie. Jeśli wolisz gromadzić środki na swoim koncie elektronicznym, możesz tak czynić. Usługi konta elektronicznego Transferwise obejmują przechowywanie środków. Nie pobiera się za to dodatkowej opłaty.
  • Zapłać kartą Transferwise. Jeśli chcesz, możesz zamówić kartę połączoną bezpośrednio z twoim kontem Transferwise dla otrzymywania wynagrodzenia opiekunki w Niemczech. Zajmie to około dwóch tygodni. Ale karta zostanie wysłana na podany adres podczas rejestracji. Oznacza to, że musisz podać adres pracy w Niemczech lub otrzymać kartę na adres w Polsce. W razie potrzeby, nasz menedżer pomoże ci dowiedzieć się więcej o możliwościach uzyskania karty Transferwise.

  Korzyści i zalety

  Główne zalety, które sprawiły, że wybraliśmy Transferwise jako sposób otrzymywania wynagrodzenia dla opiekunki w Niemczech to:

  • Szybkie przelewy
  • Prosty i wygodny w użyciu
  • Brak prowizji za otrzymywanie środków
  • Gwarantowana (stała) stawka konwersji do 3 dni roboczych
  • Bezpłatne prowadzenie konta: otwieranie, przelewy na konta serwisowe, przyjmowanie płatności
  • Minimalne prowizje

  Prowizja za przelewy poza systemem Transferwise czyli na rachunek dowolnego banku wynosi:

  Przelew euro na konto w euro – 0,63 euro.

  Przelewie na konto w złotych – 0,61 euro + 0,51% sumy przelewu.

  Możesz również zapoznać się z systemem i warunkami na  stronie internetowej Transferwise.

  Premie

  Wynagrodzenie dla opiekunek w Niemczech jest naliczane zgodnie ze standardami rządowymi Niemiec. Tutaj pracownicy, pracujący w dni wolne, mają otrzymywać podwójną opłatę pracy w ten dzień. Ponieważ praca opiekunki z zamieszkaniem zakłada jej obecność w miejscu pracy w dni świąteczne, przysługuje jej około 20 dni w roku opłacane w podwójnej stawce.

  A od twojego pracodawcy, firmy Medius work, gratis + 50 euro za każdą znajomą, która zostanie u nas zarejestrowana do pracy. Cieszymy się współpracować z tobą, a jeszcze bardziej się cieszymy gdy jest to wzajemne.