FAQ

Oferty pracy jako opiekunka / opiekun w Niemczech

Oferty pracy jako opiekunka / opiekun w Niemczech

  Medius work oferuje najlepsze wakaty pracy w opiece. Potwierdza się to już wiele lat. Przecież nie bez powodu nasi pracownicy polecają znajomym współpracę z nami. Ilość naszych pracowników rośnie z roku na rok, bo rzetelnie dobieramy najlepsze oferty pracy w opiece dla każdego. Aby otrzymać dobrą pracę w opiece, zobacz nasze oferty i zgłoś się do nas.

  Praca w opiece w Niemczech

  Dziś wiele firm i osób prywatnych oferują pracę dla opiekunek w Niemczech. Jednak trzeba bardzo pilnie wybierać pracodawcę dla współpracy, ponieważ można trafić do pracy o złych warunkach, lub wcale zostać oszukanym. Medius work to pracodawca któremu można ufać. Aby się w tym przekonać dowiedz się nasze zalety.

  Stabilność i bezpieczeństwo

  Mamy w priorytecie komfort i satysfakcję naszych pracowników. Zatrudnienie w Medius work jest absolutnie legalne. W pełni opłacamy składki zdrowotne i społeczne, emerytalne włącznie. Dla tego nie tracisz, lecz zwiększasz swój staż emerytalny pracując jako opiekunka w Niemczech.

  Wybieramy najlepsze miejsca pracy

  Uwzgledniamy możlliwości oraz oczekiwania kandydaty do pracy, i oferujemy najbardziej odpowiednie wakaty. Wielki wybór pracy w opiece na terenie całych Niemiec zabezpieczamy dzięki naszym partnerom z całego kraju. Możesz sprawdzić oferty pracy w wybranym mieście używając wyszukiwarki.

  Rekrutacja z troska o pracownika

  Jesteśmy zainteresowani w tym, aby nasze opiekunki zostały zadowolone z miejsca i warunków pracy w Niemczech. Konsultanci Medius Work troszczą się o to już przy pierwszej rozmowie. Rzetelnie podbierają oferty dla każdej opiekunki oraz nadają dokładna informacje o pracy.

  Wsparcie opiekunów podczas pracy

  W trakcie pracy opiekunów w Niemczech, koordynatorzy Medius Work podtrzymują stały kontakt z opiekunkami osób starszych, aby jak najszybciej nadać niezbędna pomoc. Pomagają opiekunkom rozwiązać problemy w pracy, konsultują z powodu pytań, które wynikają w trakcie pracy, realizują prośby w zakresie kompetencji firmy.

  Częściowa kompensacja dojazdu do miejsca pracy

  Medius Work kompleksowo zorganizowuje dojazd pracowników na oferty Opieka Niemcy. Środkiem transportu występuje autokar zwykły.

  Możliwość zarabiać więcej

  W Medius Work miesięczne zarobki opiekunek dla seniorów w Niemczech stanowią od 1000 do 1500 Euro netto. Dwa główne czynniki wpływające na kształtowanie kwoty to znajomość języka niemieckiego i doświadczenie pracy w opiece. W tym, pracodawca Medius Work, też wspiera swoich pracowników, i oferuje online kursy niemieckiego dla opiekunek. Kandydat do opieki nad seniorem w Niemczech może zarabiać więcej za tę samą pracę, jeśli potrafi porozumieć się w języku niemieckim. Chcemy aby nasze opiekunki cieszyły się swoim zarobkiem, dlatego polecamy nauczyć się niemieckiego dla pracy w opiece za 1-2 miesiące z kursem dla opiekunek Medius Work.

  Opiekunki, które pracują w okresie świątecznym (Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, pojedyncze święta w ciągu roku) dostają wysokie premie do wynagrodzenie, i będzie to zaznaczone już w umowie. Te premie nie zależą od stażu pracownika, ani od znajomości języka niemieckiego. Premie świąteczne zostaną wypłacone każdemu opiekunowi.

  Wynagrodzenie na międzynarodowe konto

  Wiemy, że nasze opiekunki często przelewają środki swoim krewnym. Zadbaliśmy o to, aby międzynarodowe transfery były łatwe i wygodne, a komisje małe. Dla każdego pracownika otwieramy konto w międzynarodowym finansowym serwisie elektronicznym. Daje to możliwość szybkich wypłat, przelewów na inne konta z niską komisją, bezpiecznego chronienienia zarobków.

  Praca w Niemczech przy osobach starszych

  Opiekować się seniorem jest to odpowiedzialna i nie zawsze łatwa sprawa, zwłaszcza gdy to praca w opiece zagranicą. Staramy się wszechstronnie dbać i wspierać naszych pracowników w następne sposoby:

   • Konsultacje telefoniczne 24/7

  Z myślą o naszych opiekunach zorganizowaliśmy dyżury telefoniczne doświadczonych ekspertów z opieki, którzy są gotowi nadać wsparcie, radę, wszelką pomoc merytoryczną. Gdy w pracy opiekunki wynikają pytania lub problemy, możesz natychmiast zadzwonić, i w rozmowie z koordynatorem dowiesz się, jak uczynić w każdej sytuacji.

   • Podwyższenie kompetencji oraz nabycie doświadczenia w opiece

  Z każdym dniem opiekunki Medius Work rozwijają się zawodowo i stają się bardziej kompetentnymi pracownikami. Ma to znaczący wpływ na wynagrodzenie. Rozwijając się jako specjalista z opieki możesz za każdym razem zarabiać więcej. Twoje doświadczenie jako opiekunki wpływa na wynagrodzenie za pracę, i uwzględnia się w procesie rekrutacji na następne oferty.

   • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

  Opiekunowie Medius work objęci są pakietem dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia ERV, które w razie wypadku lub choroby, pokrywa koszty leczenia oraz transportu medycznego. Pokrywa też koszty leczenia na skutek nieszczęśliwych wypadków. Bardziej szczegółowo o ubezpieczeniu zdrowotnym dowiesz się w rozmowie z rekruterem.

   • Materiały dla nauczenia się języka niemieckiego

  Samodzielnie uczyć się lub doskonalić swój język niemiecki – to sprawa nie najprostsza. Opiekunom przechodzącym kurs niemieckiego dla pracy w opiece nadajemy dostęp do mnóstwa materiałów lekcyjnych i praktycznych. Dzięki temu, możesz praktykować swoją wiedzę języka na zamodelowanych sytuacjach życiowych w pracy jako opiekun.

  Rodzaje ofert dla praca Opieka Niemcy

  Wyjeżdżając do pracy za granicą pracownik chce otrzymać jak najbardziej dokładną informację o miejscu pracy, oraz warunkach zatrudnienia. W Medius Work zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zrobić przemyślany wybór oferty pracy dla opiekunki. Właśnie dlatego już w ogłoszeniach podajemy następna informację:

  • miejsce zamieszkania seniora;
  • warunki pracy dla opiekunki;
  • spis chorób i dolegliwości podopiecznego;
  • zakres obowiązków opiekunki z zamieszkaniem;
  • wymagania do opiekunki w danej ofercie pracy;
  • stawka wynagrodzenia netto (na rękę);
  • opis gwarantowanych korzyści (pakiet ubezpieczeniowy, zwrot kosztów dojazdu oraz inne).

  W Medius Work oferty pracy dla opiekunek w Niemczech różnią się terminem trwania kontraktu, płci podopiecznego, miejscowości, oraz daty początku pracy. Aby sprawdzić najbardziej pasujące ci oferty, możesz skorzystać z wyszukiwarki używając odpowiednich filtrów. Skontaktuj się z nami, aby zgłosić się do pracy, lub dowiedzieć się więcej o każdym interesującym ciebie wakacie pracy w opiece od Medius Work.

  Zamieszkanie w Niemczech i opieka osoby starszej

  Nasi partnerzy w Niemczech doceniają kompetencje i uczciwość Medius Work. My, w swoją kolej, współpracujemy tylko z godnymi zaufania osobami. Owocuje to najlepszymi ofertami pracy w opiece na terenie całych Niemiec. Nasi pracownicy w 87% zostają zadowoleni z pracy Opieka Niemcy. Oto więcej wyników badania wśród naszych opiekunów:

  • Wśród naszych ofert pracy opieka Niemcy 63% to stałe umowy, czyli Stamm Betreuerinnen, na które wyjeżdżają te same opiekunki;
  • 81% naszych ofert pracy dla opiekunek w Niemczech zapewnia łazienkę lub toaletę wyłącznie dla opiekunów;
  • W 100% ofert na zastępstwo nadajemy kandydatom informacje o warunkach pracy zaktualizowaną z opiekunką na miejscu pracy w Niemczech;
  • 84% naszych ofert pracy w opiece w Niemczech ma stałe łącze internetowe w miejscu pracy;
  • 100% naszych opiekunów ma zapewnione koordynowanie eksperta w opiece od Medius Work.

  Zakres obowiązków w pracy Opieka Niemcy

  W wielkiej mierze zakres obowiązków opiekunki wynika ze stanu zdrowia podopiecznego, i odpowiednio z tego, jakiej pomocy potrzebuje. Oznacza to, że już podczas przeglądania ofert pracy dla opiekunek w Niemczech, można się zorientować, jakim są obowiązki pracowników w branży opiekuńczej.

  Przed wyjazdem do pracy w opiece w Niemczech koordynator Medius Work szczegółowo poinformuje opiekunkę o zakresie jej obowiązków w miejscu pracy. Oraz po przyjeździe do miejsca pracy w Niemczech będzie cię wprowadzać w obowiązki rodzina seniora lub opiekunka-poprzedniczka, zamiast której właśnie przyjechałaś. Jeśli przyjeżdżasz jako opiekunka na zastępstwo, będzie ci o wiele łatwiej wejść w tryb pracy, ponieważ poprzednia opiekunka jak najlepiej poinstruktuje ciebie stosownie obowiązków dokładnie w tym miejscu pracy. Więcej informacji na temat obowiązków opiekunki w Niemczech znajdziesz w blogu na naszym portalu.

  Główny podział pracy opiekunki to obowiązki domowe, i obowiązki związane bezpośrednio z opieką nad seniorem.

  W Medius Work najczęściej na bieżąco aktualizujemy warunki pracy oraz stan zdrowia podopiecznego poprzez regularny kontakt telefoniczny z opiekunami przebywającymi właśnie na zleceniu. W ten sposób zapewniamy aktualną i dokładna informację dla każdego opiekuna wyjeżdżjącego na zastępstwo, o jego miejscu pracy i warunkach.

  Jakich dokładnie czynności dokonuje opiekun w miejscu pracy zależy od potrzeb i stanu zdrowia seniora. W zasadzie to pomoc w pielęgnacji, podtrzymywaniu higieny osobistej, jak na przykład mycie ciała i włosów podopiecznego, czesanie, pomoc przy załatwieniu potrzeb. Jeżeli podopieczny większość czasu spędza na leżąco, ponieważ ma trudności z mobilnością, opiekun powinien pomóc przy wstawaniu, siadaniu, lub innej zmianie pozycji ciała. Pozostałe czynności, które senior potrafi wykonywać samodzielnie, należy przypilnować. Ważne jest, aby opiekun ocenił możliwości swojego podopiecznego do samodzielnych czynności, i dostosował swoją pomoc odpowiednio. Jest to odpowiedzialność każdego opiekuna przed swoim podopiecznym.

  Gdyż możliwości oraz stan zdrowia seniora pozwalają, należy brać podopiecznego na spacer, angażować go do nietrudnych codziennych spraw domowych, aktywizować go nacodzień, czyli zorganizować dla niego zajęcie, które wpłynie pozytywnie na samopoczucie podopiecznego. Szczególnie ważne codzienne aktywizowanie jest dla osób starszych cierpiących na Alzheimera, demencję, czy inne choroby otępienne.

  Jeżeli chodzi o prowadzenie domu w zakresie obowiązków opiekunki seniora w Niemczech, to opiekunka powinna podtrzymywać mieszkanie w czystości, przygotowywać i podawać posiłki, prać, prasować, i robić zakupy.

  Czy praca opiekunki w Niemczech podejdzie dla każdego?

  Decyzja o wyjeździe do pracy w Niemczech jako opiekunka powinna się podejmować przemyślanie i z odpowiedzialnością. Praca w opiece Niemcy jest zwykłą z jednej strony, a z drugiej wymaga pewnych cech charakteru. Oczywiście podstawowe warunki, aby zostać zaangażowanym w Medius Work do pracy w opiece w Niemczech, to znajomość chociażby podstaw języka niemieckiego, oraz doświadczenie w opiece nad seniorem lub osobą niepełnosprawną. Ale żeby dobrze sobie poradzić w tej pracy, jedynie tego nie wystarczy.

  Przed wyjazdem warto przeanalizować siebie na posiadania niezbędnych cech charakteru, które ulżą ci wykonywanie obowiązków opiekunki, i sprawią, że praca w opiece będzie dla ciebie mniej stresująca.

  Przede wszystkim opiekunka powinna być zdrową i sprawną, aby spokojnie opiekować się pacjentem, zwłaszcza gdy potrzebuje pomocy w mobilizowaniu się. Oto szereg cech dobrej opiekunki osób starszych w Niemczech, która nie cierpi stresowanie w pracy, lecz odwrotnie, cieszy się pomagać podopiecznym, i czuje ich wdzięczność.

  • cierpliwość, w tym do wielokrotnego tłumaczenia i powtarzania pewnych rzeczy, na prośbę podopiecznego ;
  • odpowiedzialność w codziennej opiece nad seniorem w Niemczech;
  • czujność i empatia do potrzeb podopiecznego;
  • odporność na stres w sytuacjach nieprzewidzianych;
  • samodzielność i zaradność;
  • uczciwości w stosunku do seniora i jego rodziny ;
  • pozytywny nastrój.

  Oprócz tego, praca opiekunki wymaga umiejętności dobrze zorganizować swój czas na codzienne wykonywanie obowiązków, dobrze gotować, utrzymywać czystość i porządek, prowadzić domowe finansy, gdy w zakresie obowiązków jest robienie zakupów i płacenie rachunków. Również opiekunka dla osoby starszej w Niemczech powinna posiadać podstawową wiedzę o chorobach i dolegliwościach osób podeszłego wieku.

  Ważnym w pracy opiekunki jest zdolność do porozumiewania się. Dla tage potrzebna przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego, aby kontaktować jak z seniorem, tak i z jego rodziną, budować relacje, i mieć dobre porozumienie wzajemne. Ale czy mają szansę na pracę w opiece w Niemczech opiekunowie bez wiedzy języka? W medius Work – oczywiscie. Dbamy o nasze opiekunki już od pierwszego dnia znajomości. Kandydatom do pracy w opiece oferujemy nauczanie się na kursach niemieckiego dla opiekunek, oraz bezpłatne materiały dla nauki i praktyki języka. Pozwoli to rozpocząć pracę w opiece w Niemczech.

  Jeżeli rozejrzałaś w sobie powyżej wymienione cechy dobrej opiekunki, to z pewnością poradzisz sobie w opiece nad seniorem w Niemczech, i sprawisz, że podopieczny poczuje koło ciebie ulgę i spokój.

  Opieka w Niemczech bez pośredników, co to znaczy?

  Najgorszego doświadczenia w pracy w Niemczech uznają ci, którzy wyjeżdżają samodzielnie, czyli na czarno. W przypadku nielegalnego zatrudnienia, opiekunka zostaje pozbawiona ubezpieczenia zdrowotnego, składek emerytalnych, oraz umowy z pracodawcą. Taki wyjazd do pracy w opiece bez firmy sprawia niepewność, brak ochrony prawnej, i nawet gwarancji otrzymywania wynagrodzenia za swoja pracę. Poza tym, dla pracowników nielegalnych wciąż pozostają aktualne takie niebezpieczeństwa, jak praca przymusowa i handel ludźmi.

  Natomiast współpraca z firmą o dobrej reputacji gwarantuje opiekunom spokój i bezpieczeństwo. Medius Work – to tylko legalna praca w opiece w Niemczech. Zabezpieczamy każdą opiekunkę Medius Work kontaktem z koordynatorem-ekspertem w opiece, żeby w razie jakiejkolwiek potrzeby otrzymała radę i wsparcie.

  Opiekunka na zastępstwo dla seniora w Niemczech

  Przyjąć rady od wyjeżdżającej opiekunki to najłatwiejszy sposób rozpoczęcia pracy w opiece w Niemczech. Pierwsze dni pracy dla zmienniczki wcale nie będą trudne dzięki wiedzy, otrzymanej od poprzedniczki. Przede wszystkim warto dowiedzieć się o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego seniora. I odpowiednio, o sposobach aktywizacji podopiecznego, wizytach lekarza, diecie i przyjmowaniu leków.

  Warta również jak najwiecej dowiedziec sie o przyzwyczajeniach podopiecznego, jego harmonogram, osobliwości w opiece codziennej. No i odpowiednio ,dowiedzieć się jaki jest harmonogram dnia pracy opiekunki przy tym pacjencie.

  Pracować jako opiekunka seniora w Niemczech bez wiedzy języka, czy to możliwe?

  Jest wiele dobrych, doświadczonych opiekunów, którzy chcieliby pracować w Niemczech, ale powstaje przed nimi problem – brak znajomości języka niemieckiego.

  Medius Work nadaje tak ważne wsparcie dla kandydatów i opiekunów już na pierwszym etapie rekrutacji. Szczególnie chcemy pomóc i zadbać o tych opiekunach, którzy dopiero zaczynają uczyć się języka niemieckiego. Zdajemy sobie sprawę, ile cierpliwości i motywacji wymaga nauczenia się. Staramy się pomóc naszym pracownikom przez stworzenie specjalnego kursu języka niemieckiego dla opiekunek, oraz udostępnienie mnóstwa bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

  Znając chociażby podstawowe słownictwo niemieckie, wykorzystywane nacodzeń w życiu i w opiece, opiekunki bez znajomości języka niemieckiego z powodzeniem mogą pracować w Niemczech w opiece. Niema przyczyn martwić się, z Medius Work otrzymasz nagrane kursy językowe, uczyć się według których możesz nawet będąc już w Niemczech w pracy.

  Zachęcamy jednak, nie zwlekać z nauka języka niemieckiego, naszych opiekunów, którzy dopiero planują wyjazd do pracy w opiece w Niemczech. Można już teraz rozpocząć naukę, nawet nie wychodząc z domu, z kursem internetowym języka niemieckiego dla opiekunek Medius Work. Kurs jest częścią pakietu usług rekrutacyjnych, więc każdy, kto zdecydował się wyjechać do pracy jako opiekunka w Niemczech z Medius Work, może z niego korzystać.

  Jakim jest wynagrodzenie za pracę w opiece w Niemczech?

  Główną przyczyną wyjazdu do pracy w opiece za granicę zachodnią są, przede wszystkim, atrakcyjne rozmiary wynagrodzenie. Przeglądając oferty pracy już widzisz 2 – 4 razy większe płace, a niż na ojczyźnie za tę samą pracę. Przy tym, opiekunka Medius Work nie traci sie na wyżywienie i zakwaterowanie. Nasi pracownicy są wszystkim zaopatrzeni w miejscu pracy. Poza tym, w Medius Work zapewniamy opiekunom ubezpieczenie zdrowotne, i zwracamy koszty za przejazd do Niemiec.

  Branża opiekuńcza w Niemczech zyskała wielką popularność wśród polaków ze względu na wysokie wynagrodzenie opiekunów. Ile wynosi wynagrodzenie opiekunki w Niemczech? W medius Work płaca dla opiekunek osób starszych stanowi od 1000 do 1500 euro netto, czyli „na rękę”. A w okresie wakacyjnym i świątecznym opiekunki otrzymują premię do wynagrodzenia. Można też liczyć na podwyższenie w pracy, gdy znajomość języka niemieckiego opiekunki wyjdzie na dobry poziom.

  W Medius Work cieszymy się współpracy z każdym naszym kandydatem i partnerem, a jeszcze bardziej cieszymy się, gdy jest to wzajemne. Dlatego oferujemy dodatkowe wynagrodzenie opiekunom za każde skuteczne polecenie nas swoim znajomym do pracy w opiece w Niemczech, oraz niemieckiej rodzinie potrzebującej usług służby opiekuńczej. Więcej informacji na ten temat jest na głównej stronie naszego portalu.

  Wybieraj dla siebie najlepszą ofertę pracy w opiece!