FAQ

Wymagania do ubiegających się o pracę jako pielęgniarka w Niemczech

Wymagania do ubiegających się o pracę jako pielęgniarka w Niemczech

  ✅ Ważny dowód osobisty

  Aby dostać pracę jako pielęgniarka w Niemczech, przede wszystkim musisz być gotowa podać swój dowód osobisty. Jest tu umowa, że musi być ważny co najmniej 30 dni po planowanej dacie powrotu. Przede wszystkim przekonaj się w tych terminach. Gdy twój dowód osobisty jest ważny przez dostatecznie długi termin, spełniasz podstawowe wymaganie, i możesz ubiegać się o pracę jako opiekunka w Niemczech.

  ✅ Wiek

  Grupa wiekowa opiekunek w Niemczech jest dość szeroka, od 25 do 65 lat. Na ogół biorąc, to nie ma specjalnych wymagań wiekowych dla opiekunki. Głównym jest pragnienie pracować, i odpowiednie możliwości fizyczne.

  ✅ Język

  Praca pielęgniarki wymaga pilnej uwagi do pacjenta. W każdej chwili senior może potrzebować Twojej pomocy. Bądź to podać jakiś przedmiot, lub o coś się zapytać. Dlatego znać nazwy artykułów gospodarstwa domowego, żywności i potraw, czasowników działania, przedmiotów i czasowników czynności higieny osobistej jest po prostu konieczne.
  Kandydaci, którzy przynajmniej na pewnym poziomie mówią po niemiecku, mają ogromną przewagę nad tymi, którzy go w ogóle nie znają. Chociaż są wakaty pracy, gdzie i bez języka można pracować. Ale jest to raczej niewygodne i dla opiekunki też. Jednak w przypadku większości wakatów, znajomość języka jest głównym wymaganiem. Ale jest to ważna umiejętność i dla samego kandydata. Przecież praca pielęgniarki mówiącej po niemiecku zostaje opłacana znacznie wyżej.
  Już gotowa jesteś zacząć mówić po niemiecku? Możesz uczyć się niemieckiego bezpośrednio od swojego pracodawcy w Niemczech. Medius work oferuje kursy języka niemieckiego specjalnie dla opiekunek.

  ✅ Doświadczenie zawodowe / opieka nad starszymi krewnymi

  Z jednej strony, opiekunka w Niemczech wykonuje zwykłą codzienną pracę domową. Ale z drugiej strony, praca opiekunki wymaga sporo doświadczenia. Chodzi tu o umiejętności takie, jak, na przykład, pilnowanie czasu przyjmowania leków przez pacjenta, właściwe zachowanie się w sytuacjach stresowych, pomoc w dotrzymywaniu się higieny osobistej, oraz pomoc pacjentowi leżącemu. Mogą one być kluczowe w znalezieniu pracy. Przecież doświadczenie w tej dziedzinie często jest jednym z wymagań dla ubiegania się o pracę jako opiekunka w Niemczech. W tym doświadczenie nie musi być komercyjne. Jeśli kiedykolwiek opiekowałaś się starszym krewnym, jest to również doświadczenie. W każdym bądź razie, na początek możesz dobrze się przygotować teoretycznie.

  ✅ Stan zdrowia

  Jest to bardzo ważny warunek przy zatrudnianiu opiekunki w Niemczech. I być w odpowiednim stanie zdrowia to, przede wszystkim, interes samej opiekunki ubiegającej się o pracę. Chodzi tu o to, że niektóre wakaty obejmują pomoc fizyczną dla pacjenta niezdolnego podnieść się, chodzić, lub w ogóle poruszać się. Inne wymagają odporności na stres i cierpliwości. Lub może być, że trzeba czuwać w nocy. Najczęściej opiekunka z zamieszkaniem w Niemczech będzie pracować fizycznie wykonując obowiązki domowe, zarówno jak i przy osobistej pomocy seniorowi. Dlatego, aby pracować jako opiekunka, trzeba mieć mocne zdrowie, a zwłaszcza mięśnie pleców i grzbiet. Dla zdrowej osoby, oczywiście, nie będzie żadnego problemu w dokonaniu pracy opiekunki. Ale jeśli masz poważne dolegliwości, podjęcie pracy jako opiekunka w Niemczech może pogorszyć twoje choroby.

  ✅ Cechy osobiste

  Do pracy opiekunki potrzebne są jeszcze pewne cechy charakteru. Opiekunka powinna być spokojna, opanowana, cierpliwa, i odporna na stres. Starsi ludzie często zachowują się jak dzieci. Tak samo są bezradni, ale czasami kapryśni. A jednak potrzebują opieki i czujnego nadzoru opiekunki. W rzeczywistości podopieczny jest całkowicie zależny od twojej pomocy, ale oczywiście, nie jest gotów się do tego przyznać. Pomocna postawa i współczucie pomogą ci w pracy. Dodatkowo bardzo ważna jest dobra kondycja fizyczna, ponieważ może być konieczne przesunięcie pacjenta, i zmiana jego pozycji.

  ✅ Bez złych nawyków

  Oczywiście to jest ważny warunek przy najmie opiekunki z zamieszkaniem. Zapach nikotyny i alkoholu może podrażniać receptory i wywoływać u seniora reakcje alergiczne. Może to też spowodować strach i nieufność do pielęgniarki.

  Oto zostały wymienione podstawowe wymagania dotyczące zatrudnienia opiekunki w Niemczech. Czasami powstaje też pytanie stosownie obywatelstwa kandydatów do pracy jako opiekunka z zamieszkaniem w Niemczech. A właściwie, czy dla opiekunek z Unii Europejskiej są przywileje, lub lepsze warunki. Wiec warto zaznaczyć, że narodowość opiekunki nie ma znaczenia. Rozważając wniosek, ocenia się raczej cechy zawodowe i osobiste. W dziedzinie opieki nad osobami starszymi Niemcy doświadczają niedoboru personelu. Dlatego też wszyscy kandydaci zostają zatrudnieni na równych umowach.
  Jeśli spełniasz te nieskomplikowane wymagania do pracy w opiece, wymienione powyżej, to jesteś już w połowie drogi do zatrudnienia jako opiekunka w Niemczech. Prosimy o kontakt z naszym managerem w celu konsultacji. Dowiesz się krok po kroku o procesie zatrudnienia, i asystent potwierdzi twoje uprawnienia do pracy jako opiekunka w Niemczech z zamieszkaniem.